Itochu

1858’ de keten ticareti yapan Chubei Itoh isimli tüccar tarafından kurulmuştur. “Satıcı, alıcı ve toplum için iyi olmayı” hedefleyen sampo yoshi yönetim felsefesini benimseyen Itoh’un iş kültürü 150 yılda evrilerek günümüze ITOCHU stili sürdürülebilirlik olarak ulaşmıştır.

Itochu

Itochu Corporation, günümüzde, 63 ülkede, 120 farklı noktada 100 binden fazla çalışanı ile hizmet sunan küresel bir gruptur. Şirket’in; tekstil, metal, makine, enerji, kimya, madencilik, orman ürünleri, bilgi teknolojileri, finans gibi çok çeşitli sektörlerde yatırımları bulunmaktadır. 200’den fazla iştirak, 100’ün üzerinde bağlı şirketi bulunan Itochu Corporation, 1963’te faaliyete geçen Ankara ofisinin yanı sıra İstanbul’daki şubesi ile de hizmet sunmaktadır.

Dünya çapında mega projelere çözüm ortağı olarak destek sunan Itochu Corporation, finansal kaynak yaratma konusunda ihtisaslaşmıştır. Gelişmekte olan ülkelerin kalkınmasına katkılarda bulunan şirket, Türkiye’de; Haliç Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Bursa Termik Santrali gibi büyük projelerin hayata geçirilmesinde rol almıştır.

Itochu Corporation, 1,5 asrı aşkın deneyimi, uluslararası bakış açısı ve gücü ile varlığını pekiştirmektedir. Şirket, küresel fayda taahhüdüyle bireye, topluma ve geleceğe saygı duyma misyonu kapsamında, gelişmekte olan ülkelerde altyapı projelerine imza atmakta, sosyal sorumluluk projeleriyle toplumların ve bireylerin sürekli gelişiminde önemli görevler üstlenmektedir.