Isuzu Motors

Ticari araç ve dizel motor alanında küresel bir lider olan Isuzu Motors Ltd. 1916 yılınd faaliyete geçmiştir. Disiplin, uyum, sadakat, iş ahlakı gibi önemli erdemlere sahip Japon kültürünün temsilcilerinden Isuzu Motors Ltd., ismini, Japonya’nın en eski mabedi olan Ise Shrine of Mie yakınlarındaki Isuzu Nehri’nden almaktadır. Isuzu Motors Ltd. Japonya’nın ve dünyanın önde gelen ticari araç ve dizel motor üreticilerindendir. Dünya çapında 130’dan fazla ülkeye satılan Isuzu ürünleri, 23 ülkede, en az bir ürün kategorisinde pazar lideridir.

Isuzu Motors Ltd. Ar-Ge ve müşteri odaklı bir şirkettir. Ana felsefesi, müşterilerine yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmak ve sektörün ihtiyaçlarına katkıda bulunacak yeni teknolojiler geliştirmek olan Isuzu Motors Ltd., 100 yıl önce Japonya’nın ilk hava soğutmalı dizel motorunu üretmiş; öncü, öngörüsü yüksek, yenilikçi yapısıyla her zaman fark yaratmıştır. Büyüme stratejisinde Ar-Ge’yi ön plana çıkaran şirket, 70 yılı aşkın bir süredir dizel motorlara yönelik çalışmalara yoğunlaşmıştır. Isuzu Motors Ltd. tarihi boyunca dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliği, küresel sektöre ve müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Bugüne kadar 26 milyonu aşkın dizel motor üreten Isuzu Motors Ltd., dünya çapında yılda 1 milyon adetten fazla dizel motor üretim kapasitesine sahiptir.

Geniş bir ürün gamına sahip şirket, 1.000 cc’lik güç ünitesinden 24 litrelik ağır iş makinelerine ve deniz motorlarına kadar çeşitli ürünler üretmektedir. Üç Avrupalı üreticiyle birlikte dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer alan Isuzu Motors Ltd., çevre dostu dizel teknolojisi araştırmalarında öncü konumuyla da adından söz ettirmektedir.