Sosyal Sorumluluk

Türkiye’nin lider ticari araç üreticilerinden Anadolu Isuzu, yaşam ve ticaret döngüsünde farklı görevler üstlenen araçlarıyla toplumun her kesimine, ticaretin her noktasına dokunmaktadır. Bu yalın gerçekten hareket eden Anadolu Isuzu, sosyal sorumluluk faaliyetlerini kurumsal kimliğinin önemli bir tamamlayıcısı olarak görmektedir.

Anadolu Isuzu gerek bireylerin refah seviyesini yükseltmek gerekse toplum için sürdürülebilir ve kalıcı değer yaratmak amacıyla, sosyal sorumluluk faaliyetleri hayata geçirmekte, gerçekleştirdiği işbirlikleri aracılığıyla toplumsal gelişim faaliyetlerini kararlı bir şekilde desteklemektedir.

Anadolu Isuzu’da sistematik ve planlı bir yaklaşımla yürütülen sosyal sorumluluk faaliyetlerinin odağında gönüllülük yer almaktadır.

Anadolu Isuzu, özel sektörde kurumsal gönüllülüğün yaygınlaştırılması, bunun sürdürülebilir ve sistematik olarak yürütülmesi amacıyla çalışan Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD)’nin bir üyesidir ve aktif çalışmalarda yer almaktadır.

Anadolu Isuzu'nun Çalışanları Eğitim, Çevre ve Engellilik Konularındaki Projelere Gönüllü Katılmıştır.

2014 yılından bu yana Anadolu Isuzu sosyal sorumluluk faaliyetleri, her yıl artan sayıda gönüllü çalışanın katkılarıyla gerçekleştirilmektedir. Sosyal Farkındalık Projeleri adı altında devam eden çalışmalar, özellikle eğitim, çevre ve engellilik konularına odaklanmıştır. Anadolu Isuzu, bu kapsamda çalışanlarının gönüllü katılımıyla katkısını ortaya koymaktadır. Çevre Günü kapsamında; yaşadığımız çevreyi iyileştirme ve daha iyi bir çevre için, İş Güvenliği Haftası’nda ise “hedefimiz sıfır kaza” bakış açısını pekiştirmek ve güvenlik farkındalığını artırmak amacıyla yarışmalar düzenlenmiştir. Kullanılmayan kıyafetler, okunmayan kitaplar ve oynanmayan oyuncaklar, Anadolu Isuzu Genel Müdürlük giriş katında bulunan renkli iyilik kutularına bırakılarak yeni sahiplerine ulaşmaları sağlanmaktadır. Çalışanlar, sadece tüketerek değil, üretmenin ve paylaşmanın da harika duygular olduğunun bilinciyle, iyilikleri kutularda biriktirmektedir. Bugüne kadar iyilik kutularında biriktirilen giysi ve oyuncaklar, Anadolu Vakfı’na gönderilmiştir.

Anadolu Isuzu'nun İmza Attığı Sosyal Farkındalık Projelerinden Satırbaşları

Ar-Ge ekibi gönüllülerinin kendi imkanlarıyla yürüttükleri çalışma kapsamında, Gebze Yıldırım Beyazıt Ortaokulu sınıf yenileme projesi hayata geçirilmiştir.

Gönüllülerin desteği ile Hakkari Gelişen Köyü Aralık Mezrası İlkokulu’nda eğitim gören çocukların eğitim ihtiyaçları karşılanmıştır.

Üniversiteler Arası Hayvanları Koruma Topluluğu, Suadiye Rotaract Kulübü ve Anadolu Isuzu iş birliği ile Kurtköy ormanlarında yaşayan sahipsiz dostlar için bir araya gelinmiştir. Etkinlik kapsamında, atık ahşaplardan evsiz hayvanları kış şartlarından koruyacak kulübeler yapılmıştır.

Kızılay Kan Merkezi ile işbirliğinde gerçekleştirilen 17. Kan ve Kök Hücre Bağışı organizasyonu, 27- 28 Mart tarihlerinde düzenlenmiştir. Organizasyon kapsamında, 71 ünite kan toplanmıştır.

Kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik bağının güçlendirilmesi suretiyle çocukların terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla başlatılan Biz Anadoluyuz projesi kapsamında, Ağrı’dan gelen 50 ortaokul öğrencisine Anadolu Isuzu’da birebir üretim deneyimi yaşatılmıştır.

Kocaeli Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen organizasyonda, Isuzu çalışanları tarafından toplanan elektronik atıkların geri dönüşüme kazandırılmasını hedefleyen Atıklar Orman Olsun projesi kapsamında sertifika alınmıştır.

Sosyal Sorumluluk-10
Sosyal Sorumluluk-11